Laser LIGHTSheer wynajem i depilacja

Parametry

 • Wynajem lasera do depilacji LightsheerFirma – LUMENIS USA
 • Model- ET
 • Długość fali – 800 nm.
 • Czas trwania impulsu – 5 do 100 ms.
 • Częstotliwość impulsu –  do 2 Hz
 • Strumień energii – 10- 60 J
 • Monitor dotykowy
 • Końcówka głowicy 9 mm na 9 mm
 • Waga 27 kg.


Jak działa LIGHTSheer
Lighsheer wynajemW procesie zabiegowym pod wpływem emitowanego światła laserowego zachodzi fototermoliza selektywna. Do zniszczenia macierzy i brodawki skórnej dochodzi podczas przenikania światła w głąb skóry właściwej i absorpcji energii przez melaninę zawartą we włosie. Światło z lasera diodowego niszczy komórki odżywcze włosa, uniemożliwiając ponowny wzrost i regenerację włosa. Metoda ta jest najlepszą znaną na Świecie, ponieważ laser został stworzony z myślą o epilacji szybkiej, trwałej, zdrowej ( brak środków chemicznych) i  praktycznie bezbolesnej. Zapewnia to wysoka moc jednolitej (nie rozproszonej) wiązki lasera, wystarczająco długi czas trwania impulsu, jak i  unikalny sposób schładzania skóry.

Podczas pojedynczego zabiegu, można usunąć trwale od 20 do 40% włosów, różnice wynikają z czynników typu:

Kolor włosa, grubość i gęstość owłosienia, fototyp skóry, miejsce depilacji jak i faza wzrostu w której włos obecnie się znajduje. Najlepsze efekty osiągalne są w fazie Anagenu, gdzie włos jest silnie związany z mieszkiem włosowym i przewodnictwo światła laserowego jest całkowite. Natomiast w fazie Katagenu i Telogenu następuje zerwanie połączenia i włos jedynie osłabiamy, ponieważ przewodzenie jest słabe lub go brak. Najskuteczniej usuwane są włosy ciemne, grube ponieważ zawierają dużo barwnika i przewodzenie wiązki laserowej w głąb skóry ( od 1 do 5 mm.) jest większe niż w przypadku włosów jaśniejszych.  Te uwarunkowania wpływają na liczbę wykonanych zabiegów, od 3 do 7 wizyt. Zabiegi powtarzane są w odstępach czasowych zależnych od depilowanej części ciała, od 4 do 10 tygodni. Depilacji może zostać poddana dowolna część ciała.

Wszelkie prowadzone badania nad skutecznością urządzeń do depilacji dowodzą, że LIGHTSheer ET firmy LUMENIS jest światowym liderem w tej dziedzinie.

Przegotowanie do zabiegu

wynajem lasera LightsheerPodczas wizyty w Gabinecie zostaje przeprowadzony wywiad z klientem, ustalamy oczekiwania zainteresowanego zabiegiem, wykluczamy przeciwwskazania do zabiegu, określamy fototyp skóry, zakładamy Kartę Klienta, ( druk dostępny u nas) przeprowadzamy test laserowy.

W trakcie konsultacji ważne jest, aby poinformować klienta o postępowaniu przed zabiegiem. Zastosowanie opisanych zaleceń pozwoli osiągnąć wysoką jakość i skuteczność zabiegów jak i uchroni przed ewentualnymi powikłaniami.

Skóra opalona naturalnie lub sztucznie ( solarium, samoopalacz) wyklucza wykonanie zabiegu, należy zrezygnować z opalania co najmniej 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Leczenie antybiotykiem lub lekami zawierającymi sterydy, wymaga minimum 4 tygodniowej przerwy przed zabiegiem epilacji. Natomiast antykoncepcja i leki stosowane w czasie menopauzy nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.

Ok. 4 tygodni przed planowanym zabiegiem włosów nie należy wyrywać mechanicznie ( depilator, wosk, pęseta) ponieważ istotą skutecznego zabiegu jest włos widoczny na skórze. Włosy przed zabiegami można golić , przycinać lub depilować kremem, choć jego stosowanie należy przerwać minimum tydzień przed zabiegiem, ponieważ zawiera silny skład chemiczny.

Kosmetyki zawierające Vit.A, retinoidy, Vit.C lub kwasy owocowe należy zaprzestać stosować w miejscu planowanej depilacji na okres ok. 4 tygodni przed zabiegiem. Kosmetyki o działaniu złuszczającym odstawiamy tydzień przed zabiegiem.

Leki światło uwrażliwiające ( niektóre przeciwdepresyjne) i zioła o takim działaniu ( dziurawiec, nagietek, zioła regulujące trawienie)) wymagają odstawienia przed zabiegiem na 2 tygodnie.

Zabiegi pielęgnacyjne ( oczyszczanie, maski, itp.) na depilowanej powierzchni należy zaplanować 7 dni przed zabiegiem a 14 dni po nim.

Terapia retinoidami (  silne leki sterydowe, stosowane przy leczeniu trądziku) wymaga półrocznej przerwy przed zabiegiem.

Infekcje skóry ( wirusowe, grzybicze, bakteryjne) wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Kilka dni przed zabiegiem klient nie powinien golić włosów w miejscu depilacji, pozwoli to personelowi na ocenę włosów.

Depilowana powierzchnia skóry powinna być czysta, nie podrażniona. Jeśli skóra jest sucha i szorstka należy kilka dni przed zabiegiem stosować kremy nawilżające .Suchy naskórek zatrzymuje na sobie światło lasera i może prowadzić do poparzeń.

Przeciwwskazania dla zabiegu:

 •     Ciąża i karmienie piersią
 •     Bielactwo, aktywne infekcje skóry
 •     Włosy bardzo jasne, rude
 •     Choroby nowotworowe
 •     Leczenie sterydami i antybiotykiem

Postępowanie po zabiegu

Równie ważne jest postępowanie po zabiegu depilacji.

wynajem LighsheerPodczas zabiegu depilowana powierzchnia skóry ogrzewa się, co prowadzi do chwilowego zaczerwienienia, pieczenia, rzadko do obrzęku skóry. Objawy te są naturalne i nie powinny wzbudzać lęku, ponieważ zanikają po kilkunastu minutach, w przypadkach skóry bardzo wrażliwej przez kilka dni. Po zabiegu możemy powrócić do codziennych zajęć pamiętając, o kilku zasadach:

Niewskazane jest opalanie, zarówno naturalne jak i sztuczne ( również kremy brązujące) przez okres minimum 2 tygodni od zabiegu. Powierzchnie narażone na działanie słońca, tj. twarz, dłonie, stopy, itp. należy zabezpieczyć kremem z filtrem UVB min.30.

Kilka dni po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny i basenu, ponieważ podrażniona skóra jest bardziej narażona na ewentualne infekcje, działanie chloru.

Depilowaną powierzchnię myć delikatnymi żelami, mleczkiem lub bezalkoholowym tonikiem. W przypadku utrzymujących się objawów po zabiegowych należy stosować maść Alantan lub Bepanthen.

Ważne, aby odrastające włosy golić golarką do czasu kolejnego zabiegu, ponieważ ich wyrywanie znacznie obniża jego skuteczność. Wyrwany mechanicznie włos ma zdolności regeneracji i na pewno odrośnie. Pamiętać należy o zaprzestaniu golenia na okres ok. tygodnia przed zabiegiem, ułatwi to obsłudze dokładną analizę włosów, ich rozmieszczenia, jak i rezultatów poprzedniego zabiegu.

Zabiegi powtarzane powinny być w odstępach ustalonych w gabinecie, (  zależą od miejsca depilacji) ponieważ ma to wpływ na rezultaty depilacji.

Przewidywany czas zabiegu:

Wąsik – 5 min
Broda  - 5 - 10 min
Linia brzucha – 10 min
Pachy- 15 min
Bikini- od 15 do 40 min
Łydki – 1,5 do 2h
Uda- 1,5 do 2,5h
Plecy – 1,54h

 

Opcja I

Wypożyczenie lasera 1200 PLN na dzień

Opcja II

Laser wraz z obsługą (osoba z certyfikatem do jego obsługi, wydanym przez COHERENT Polska) wynagrodzenie dla Państwa na zasadach prowizji od obrotu.

 

PROPONOWANE CENY ZABIEGÓW

Zobacz Cennik

 Po 4 zabiegu, na każdy kolejny klient otrzymuje 50% rabatu.

Promocje cenowe: w przypadku łączenia zabiegów, klient otrzymuje 15% rabatu, na każdy zabieg!!!!!

 

Konsultacja gratis.