Jak działa LIGHTSheer

W procesie zabiegowym pod wpływem emitowanego światła laserowego zachodzi fototermoliza selektywna. Do zniszczenia macierzy i brodawki skórnej dochodzi podczas przenikania światła w głąb skóry właściwej i absorpcji energii przez melaninę zawartą we włosie. Światło z lasera diodowego niszczy komórki odżywcze włosa, uniemożliwiając ponowny wzrost i regenerację włosa. Metoda ta jest najlepszą znaną na Świecie, ponieważ laser został stworzony z myślą o epilacji szybkiej, trwałej, zdrowej ( brak środków chemicznych) i  praktycznie bezbolesnej. Zapewnia to wysoka moc jednolitej (nie rozproszonej) wiązki lasera, wystarczająco długi czas trwania impulsu, jak i  unikalny sposób schładzania skóry.

Podczas pojedynczego zabiegu, można usunąć trwale od 20 do 40% włosów, różnice wynikają z czynników typu:

Kolor włosa, grubość i gęstość owłosienia, fototyp skóry, miejsce depilacji jak i faza wzrostu w której włos obecnie się znajduje. Najlepsze efekty osiągalne są w fazie Anagenu, gdzie włos jest silnie związany z mieszkiem włosowym i przewodnictwo światła laserowego jest całkowite. Natomiast w fazie Katagenu i Telogenu następuje zerwanie połączenia i włos jedynie osłabiamy, ponieważ przewodzenie jest słabe lub go brak. Najskuteczniej usuwane są włosy ciemne, grube ponieważ zawierają dużo barwnika i przewodzenie wiązki laserowej w głąb skóry ( od 1 do 5 mm.) jest większe niż w przypadku włosów jaśniejszych.  Te uwarunkowania wpływają na liczbę wykonanych zabiegów, od 3 do 7 wizyt. Zabiegi powtarzane są w odstępach czasowych zależnych od depilowanej części ciała, od 4 do 10 tygodni. Depilacji może zostać poddana dowolna część ciała.

Wszelkie prowadzone badania nad skutecznością urządzeń do depilacji dowodzą, że LIGHTSheer ET firmy LUMENIS jest światowym liderem w tej dziedzinie.