Postępowanie po zabiegu

Równie ważne jest postępowanie po zabiegu depilacji.

Podczas zabiegu depilowana powierzchnia skóry ogrzewa się, co prowadzi do chwilowego zaczerwienienia, pieczenia, rzadko do obrzęku skóry. Objawy te są naturalne i nie powinny wzbudzać lęku, ponieważ zanikają po kilkunastu minutach, w przypadkach skóry bardzo wrażliwej przez kilka dni. Po zabiegu możemy powrócić do codziennych zajęć pamiętając, o kilku zasadach:

Niewskazane jest opalanie, zarówno naturalne jak i sztuczne ( również kremy brązujące) przez okres minimum 2 tygodni od zabiegu. Powierzchnie narażone na działanie słońca, tj. twarz, dłonie, stopy, itp. należy zabezpieczyć kremem z filtrem UVB min.30.

Kilka dni po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny i basenu, ponieważ podrażniona skóra jest bardziej narażona na ewentualne infekcje, działanie chloru.

Depilowaną powierzchnię myć delikatnymi żelami, mleczkiem lub bezalkoholowym tonikiem. W przypadku utrzymujących się objawów po zabiegowych należy stosować maść Alantan lub Bepanthen.

Ważne, aby odrastające włosy golić golarką do czasu kolejnego zabiegu, ponieważ ich wyrywanie znacznie obniża jego skuteczność. Wyrwany mechanicznie włos ma zdolności regeneracji i na pewno odrośnie. Pamiętać należy o zaprzestaniu golenia na okres ok. tygodnia przed zabiegiem, ułatwi to obsłudze dokładną analizę włosów, ich rozmieszczenia, jak i rezultatów poprzedniego zabiegu.

Zabiegi powtarzane powinny być w odstępach ustalonych w gabinecie, (  zależą od miejsca depilacji) ponieważ ma to wpływ na rezultaty depilacji.